Majówka w Wałbrzychu

Dodano 18/04/2017, godz. 12:24, autor Kajetan

Zapraszamy do udziału w trzydniowym święcie motoryzacji pod nazwą MOC MASZYN. Każdy dzień to inne pojazdy, atrakcje i zabawy.


1 maja to dzień pojazdów specjalistycznych - swoje pojazdy
zaprezentują: Państwowa Straż Pożarna, Komunalnik, Wojewódzki
Ośrodek Ruchu Drogowego, Wodociągi, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska, Policja oraz Muzeum Militariów i Broni. W godzinach 12:00-18:00 będzie można poczuć się jak policjant, wsiąść do pojazdu wojskowego, wziąć udział w konkursach, a także zobaczyć pokaz siły bojowej straży pożarnej, czy też ratownictwa drogowego.
1 maja to także finał akcji Bezpieczny kierowca. Do godz. 15:00
odbywać się będą zawody. Godz. 16:00 to pokazy, a godz. 17:00
wręczenie nagród.
STREFA DZIECI 1 maja to królestwo ceramicznych pojazdów. Dzieci będą malować, dekorować i ozdabiać małe pojazdy przygotowane przez Centrum Ceramiki Unikatowej. Do tego świat modeli RC, kolorowanki XXL i dobra zabawa gwarantowana!
1 dzień motomajówki zakończymy pokazem KINA SAMOCHODOWEGO.

2 maja to dzień pojazdów rajdowych. Plac eventowy Starej Kopalni
zapełnią miłośnicy aut rajdowych ze swoimi pojazdami. Swoją
niezwykle bogatą kolekcję pojazdów pokaże również Pan Jerzy Mazur. Wśród eksponatów z Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych Pana Mazura na terenie Starej Kopalni zobaczymy m.in. jedno z niewielu na świecie Porsche GT3 RS. W godzinach 12:00-18:00 będziemy rozgrywać ciekawe konkurencje związane z motoryzacją. O godz. 17:00 w kawiarni Sztygarówka odbędzie się spotkanie z Panem Jerzym Mazurem oraz z Panem Pawłem Drahanem pn. "Rajdowy świat wczoraj i dziś".
W STREFIE DZIECI na najmłodszych będą czekać bańki mydlane,
balonowe zwierzątka i malowanie buziek. Dzień ponownie zakończymy pokazem filmu w ramach KINA SAMOCHODOWEGO o godz. 21:00.

3 maja to dzień pojazdów zabytkowych. Zachęcamy wszystkich
wałbrzyszan do zabawy z nami w stylu retro. Stowarzyszenie Moto
Weteran, a więc najwięksi pasjonaci zabytkowych pojazdów zapełnią nasze Centrum swoimi maszynami. Zachęcamy rodziców, aby dzieci zabrały ze sobą do Starej Kopalni swoje rowerki, hulajnogi i razem z nami na specjalnie przygotowanym torze wzięli udział w konkursie pchaczy. Wśród zabaw przewidujemy również finał konkursu retro elegancji, a więc zachęcamy do zabawy i odwiedzenia Starej Kopalni w strojach retro. W tej samej konwencji przygotowujemy 3 maja STREFĘ DZIECI - retro gry w maxi formacie, a więc świetna zabawa gwarantowana! Zakończeniem dnia będzie kolejny film w ramach pokazów KINA SAMOCHODOWEGO.

W tych dniach Stara Kopalnia jest również otwarta dla zwiedzających.
Przygotowujemy więcej wejść z przewodnikami, aby każdy mógł
poznać nasze Centrum i odwiedzić je z rodzinami i znajomymi.PORTAL RCWAŁBRZYCH POLECA